KOMERČNÍ STAVBY

Bytové domy

V poslední době tým ICYNENE Chytré izolace® stále častěji řeší poptávky spojené s rekonstrukcí či modernizací bytových domů. Obyvatelé horních pater většinou řeší vysoké účty za topení a přehřívání konstrukcí v letních měsících. Naopak majitelé bytů v přízemí mají problém s chladem, který se šíří z nevytápěných suterénů. Tyto problémy jsou mnohdy doplněny výskytem zdraví škodlivých plísní.

Náš odborně vyškolený tým provádí nezávaznou konzultaci přímo v místě, zhodnocení stávajícího stavu, samozřejmostí je měření termokamerou, zhodnocení konstrukce softwarem, který vyhodnotí difúzi par v konstrukci. Poté navrhneme adekvátní řešení.
U bytových domů máme velmi dobré zkušenosti se zateplováním stropů v přízemích a suterénech. Aplikace se provádí plošným nástřikem přímo na stropní konstrukci, například beton. Díky vynikající přilnavosti se nemusí používat žádné kotvení, které bývá mnohdy příčinou vzniku tepelných mostů. Nejčastější uplatnění však nacházíme u zateplení či rekonstrukcí půdních prostor a v poslední době stále častěji i pro zateplování obvodových konstrukcí.


 • Zateplení půdních prostor lze rozdělit na zateplení stropů (podlah) a na zateplení střešního pláště.

 • Zateplení stropní konstrukce, a to jak lehké, kdy je střecha vytvořena z dřevěných sbíjených vazníků a podhled je tvořen sádrokartonem, nebo těžké, jako například monolit nebo betonová mazanina, provádíme nástřik přímo na stávající konstrukci. Vytvoří se tak kompaktní izolační vrstva bez spojů a netěsností. Chytrá izolace není pochozí. Pochoznost takové půdy se většinou řeší instalací pochozí lávky.

 • Zateplení střešního pláště – nástřik se provádí přímo na pojistnou střešní membránu nebo prkenný záklop. Přitom garantujeme stálé izolační vlastnosti. Nehrozí žádné sesednutí, smrštění, vznik tepelných mostů u hůře přístupných míst – například okolo střešních oken nebo za pozednicí.

 • Zateplení obvodových konstrukcí- „Živá fasáda“ – tento systém umožňuje větrání zdiva a způsobuje přirozený odvod vlhkého vzduchu z konstrukce. Hlavní princip tkví v mezeře, která je při montáži ponechána mezi izolací a finální fasádou. Ta pak komínovým efektem zajistí cirkulaci vzduchu. Eliminujeme tak nutnost větrat klasickým způsobem, tedy otevíráním oken, při kterém uniká velké množství tepla. Základem této fasády je nosná konstrukce (hliník, dřevo), která slouží k instalaci finálního krytu. Nejčastěji využíváme kombinaci se systémem Novabrik. Další alternativou jsou cementotřískové desky CETRIS či fasádní desky Fundermax (vysokotlaký laminát).

 • Ze zkušeností víme, že se vynaložená investice do zateplení vrátí v horizontu 3-5 let a náklady spojené s vytápěním se sníží v závislosti na rozsahu aplikace až o 70%. Chytrá izolace zvyšuje hodnotu nemovitosti, komfort užívání a prodlužuje životnost izolované konstrukce.

  PŘIPRAVÍME VÁM CENOVOU KALKULACI ZDARMA 
  penazenkaNACENIT

  Haly

  Díky tomu, že pěna Icynene ®svojí expanzí vyplní veškeré dutiny a záhyby, je ideální pro zateplení halových objektů s ocelovou konstrukcí. Zateplením pomocí Icynene® snížíte spotřebu energie a ušetříte až 50% nákladů na vytápění. Dobré akustické vlastnosti Icynene® zvýší komfort a pohodu Vašeho prostředí. Dodatečné zateplení lze provést zvenku i zevnitř objektu, a to s minimálním omezením provozu. Aplikace je možná i v zimních měsících.

  Možnosti využití:

  • Zateplení nezateplených hal

  • Dodatečné zateplení stěn stropů, střech

  • Zateplení komerčních objektů

  • Opravy tepelných izolací, horkovodů a teplovodů

  Historické budovy

  Staré a historické budovy mají svůj ojedinělý vzhled, členitou a dekorativní  výzdobu fasády.  Pro dodržení jejich historického vzhledu se nedají zateplit zvenku. Přesto si  i tyto budovy zateplit zaslouží, a proto je řešením zateplení obálky zevnitř.

  Naše vnitřní zateplení stříkanou pěnovou izolací ICYNENE zachová vzhled budovy, sníží náklady na energie a hlavně dovolí vlhkosti odcházet ven ze zdiva. Právě všudypřítomná vlhkost je největším problémem při výběru vhodného zateplení. Naši odborníci zpracují posudek, kde budou vyznačené kondenzační zóny a navrhnou řešení, jak je odvést z objektu.

  kocka-icynene

  Měkká kanadská pěna Icynene je díky otevřené buněčné struktuře difúzně otevřená, tzn. že dokáže „dýchat“ a propouští tak vzdušnou vlhkost včetně škodlivých látek a pachů ven z domu. Díky extrémně nízké nasákavosti nepotřebuje žádnou parozábranu a tím významně omezuje vnik plísní, bakterií a zamezuje šíření alergenů… [Číst více]

  kocka-icynene

  Tvrdá pěna se vyznačuje uzavřenou buněčnou strukturou, a proto působí jako parobrzda a díky velmi nízké lambdě se může aplikovat i v malých tloušťkách. I u tvrdého typu pěn nehrozí žádné sesednutí, smrštění nebo vznik tepelných mostů… [Číst více]